X

Aile Danışmanlığı

Kurumumuzda Eğitim Koordinatörümüz, Dr. Ersin Ufuk Timuçin tarafından aile danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Aile danışmanlığı sürecinde özel gereksinimli çocuğun:

* Eğitsel ve davranışsal değerlendirmesi yapılmakta,

* Çocuğun gereksinimlerine dayalı olarak eğitim programında yer alması gereken öğeler belirlenmekte,

* Çocuğun destek çevresine ve davranışsal problemlerine yönelik düzenleme önerilerine yer verilmektedir.

* Bu hizmetin genel amacı, çocuğun tıbbi tanısından ziyade eğitsel ve davranışsal gereksinimlerine odaklı, en verimli şekilde gereksinimlerini karşılayacağı eğitim süreçlerini desenlemede ve davranışsal sorunlarla baş etmede aileye danışmanlık hizmeti vermektir.

Dr. Ersin Ufuk Timuçin,

1995 yılında Gazi Üniversitesi’nden Özel Eğitim dalında lisans, 2000 yılında yüksek lisans, 2008 yılında Doktora derecesi aldı. 1996-2011 yılları arasında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümünde, öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2011-2016 yılları arasında özel sektörde üst düzey yöneticilik yaptı.

İlgi alanları, eğitsel ve davranışsal değerlendirme, uygulamalı davranış analizi, bireyselleştirilmiş eğitim programları ve erken çocukluk dönemi eğitimidir.

Halen Lefke Avrupa Üniversitesi’nde özel eğitim alan dersleri vermekte olan Ersin Ufuk Timuçin evli ve iki çocuk babasıdır.